Za usługi w tym modelu odbiorca biznesowy płaci jak za prąd, gaz czy wodę, czyli ponosi koszty za rzeczywiście wykorzystane zasoby. W każdej chwili może dodać lub odjąć pewne funkcjonalności, zwiększyć lub zmniejszyć moc obliczeniową. Nie musi ponosić dużych wydatków inwestycyjnych z góry – reguluje jedynie niewielką comiesięczną opłatę naliczaną od każdego użytkownika i za faktycznie zrealizowaną usługę.

W dodatku za wszystkie operacje związane z zasobami odpowiedzialny jest dostawca danej usługi, a nie firma, która z niej korzysta. To zalety modelu cloud computing.

W sytuacji, kiedy ok. 70 proc. budżetów działów IT związanych jest z zarządzaniem istniejącymi zasobami, a nie wprowadzaniem nowości, praca w modelu cloud wspiera rozwój firm i odciąża pracowników IT generując tym samym oszczędności.

W artykule przygotowanym przez eksperta Integrated Solutions znalazła się analiza biznesowa usług w chmurze oraz ocena płynących z nich korzyści dla firm. Autor odwołuje się do trendów na świecie oraz snuje rozważania na temat przyszłości cloud computingu. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn