Jakie wyzwania stawiają przed biznesem współcześni cyberprzestępcy? Z jakich narzędzi korzystać oraz jakie są dobre praktyki nowoczesnej polityki bezpieczeństwa? O sposobach na zachowanie równowagi pomiędzy bezpieczeństwem firmy a rozwojem biznesu rozmawiali uczestnicy majowego spotkania Klubu CIO.

Postępująca cyfryzacja biznesu nie gwarantuje przedsiębiorcom większego spokoju, wraz za nią podąża rosnący w siłę przemysł cyfrowej przestępczości – bo już można mówić o takiej skali zjawiska. Podczas swojej prelekcji Tomasz Matuła, dyrektor infrastruktury ICT i Cyberbezpieczeństwa Orange Polska dokonał syntezy zjawisk zachodzących pomiędzy wirtualnym biznesem a cyberprzestępcami w nowoczesnej, cyfrowej rzeczywistości.

Jednym z pozytywnych aspektów cyfrowego rozwoju przedsiębiorczości w Polsce jest bez wątpienia  wzrost świadomości zagrożeń, jakie czekają na firmy podłączone do sieci. Wprawdzie narzędzia do walki z cyberprzestępczością są coraz bardziej zaawansowane i pozwalają na szybsze wykrycie ataków – to jednak nadal nie gwarantują 100% bezpieczeństwa. „A co, gdy padną mury Jerycha?” – takie pytanie zadał słuchaczom kolejny prelegent reprezentujący Orange Polska. Grzegorz Salachna skupił się na sposobach radzenia sobie z konsekwencjami cyberataków oraz na tym jak podnieść biznes po cyberupadku.  Pokazał, że  możliwe jest ubezpieczenie się od jego skutków.

Kolejne spotkanie Klubu CIO już w czerwcu. Uczestnicy zastanowią się nad strategią budowy przywództwa w organizacji zorientowanej cyfrowo. Serdecznie zapraszamy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn