W maju odwiedził Warszawę jeden z guru Internetu – Cricket Liu – znany także jako Mr. DNS. Cricket zawdzięcza pseudonim swojej pasji – Internetowi – a konkretnie pracy, która przerodziła się w zamiłowanie do systemów nazw domenowych, czyli tzw. DNS-ów (Domain Name System).

Przez wiele lat intensywnie zajmował się rozwijaniem oraz wdrażaniem usług w tym obszarze.Na spotkanie z nim wyruszył Andrzej Gab, inżynier wsparcia sprzedaży w Integrated Solutions. W hallu przypadkowo natknął się na muzyków z zespołu Metallica, którzy po bemowskim koncercie zatrzymali się w tym samym hotelu, co Mr. DNS.

Jednak nie miał wiele czasu na rozmowę z artystami i pospieszył na spotkanie z Cricketem. W czasie rozmowy Andrzej miał okazję wymienić uwagi na temat powodów i sposobów migracji z IPv4 do IPv6. Następnie wysłuchał wykładu Cricketa „The whys and hows of IPv6”. Według niego, migracja do IPv6 stała się już koniecznością -  wkrótce zabraknie adresów internetowych w wersji 4 dla użytkowników i już teraz należy przygotować się do migracji do wersji 6 (IPv6).

Cricket Liu jest współautorem wielu książek na ten temat m.in.: „DNS on Windows NT”, „DNS on Windows 2000″, „DNS on Windows Server 2003″, „DNS & BIND Cookbook” oraz ”Managing Internet Information Services”.

Obecnie pełni funkcję Vice President of Architecture (wiceprezesa ds. architektury IT) w firmie Infoblox specjalizującej się w dostarczaniu infrastruktury bezawaryjnych rozwiązań identyfikujących. Integrated Solutions jest jej partnerem na najwyższym możliwym poziomie – posiada status Elite.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn