W dniach 18 – 19 lutego 2015 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbyło się Smart City Forum – inicjatywa, poświęcona inteligentnym miastom w Polsce. Konferencja zgromadziła ponad 500 uczestników, w tym ekspertów, prezydentów polskich miast, przedstawicieli urzędów marszałkowskich, administracji i biznesu.

Forum stanowiło platformę dialogu i współpracy biznesu z jednostkami samorządu terytorialnego, pozwoliło na efektywną wymianę opinii oraz doświadczeń dotyczących rozwoju inteligentnych miast w Polsce. Merytoryka konferencji była przygotowywana przez Radę Programową Konferencji pod przewodnictwem Mariusza Gaca.

Podczas pierwszego dnia Smart City Forum Orange Polska i Integrated Solutions wystąpiło we własnym bloku tematycznym. Omówione zostały kwestie benefitów dla mieszkańców i przedsiębiorców płynące z zastosowania otwartych rozwiązań technologicznych, gdzie po wystąpieniu Leszka Hołdy (Prezesa Integrated Solutions, Dyrektora Sprzedaży do Klientów Kluczowych i Korporacyjnych w OPL) i Jana Buczkowskiego (Prezesa MPECWiK w Środzie Wlkp.) odbył się panel dyskusyjny. Udział w panelu wzięli m.in.: Tadeusz Krzakowski (Prezydent Legnicy), dr Krzysztof Głuc (Wiceprezes Spółki Miejskie Wodociągi Nowy Sącz), oraz Maciej Kocięcki (Dyrektor Rozwoju M2M i Partnerstw w Orange). Pierwszy dzień konferencji zakończył blok tematyczny dotyczący aspektów prawnych i organizacyjnych Smart Cities.

W drugim dniu z kolei zostały poruszone kwestie m.in. dotyczące sposobów płatności w miastach i miasteczkach przyszłości. Mówiono również o źródłach danych i zarządzaniu informacją, gdzie gościem panelu dyskusyjnego był m.in. Maciej Kocięcki. Rola ICT w zarządzaniu infrastrukturą Smart Cities to temat, który zakończył drugi dzień Forum. O obecnym, potencjalnym i przyszłym stanie mówili m.in. przedstawiciele miasta Wrocławia oraz dyrektorzy i kierownicy spółek technologicznych. Poruszone zostały kwestie makrokorzyści z mikronawigacji i beaconów, synergii podsystemów infrastruktury oraz wykorzystania systemu e-usług w zarządzaniu infrastrukturą spółdzielni mieszkaniowej. Blok zakończył się panelem dyskusyjnym podsumowującym najlepsze dotychczasowe praktyki i rozwiązania. Druga edycja wydarzenia planowana jest 28-29 października 2015 r. w Warszawie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

SmartCityForum_galeria1

SmartCityForum_galeria2

SmartCityForum_galeria3

SmartCityForum_galeria4

SmartCityForum_galeria5

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn