Tegoroczne spotkanie było idealną okazją do przyjrzenia się postępowi cyfryzacji w Polsce oraz dyskusji na temat najnowszych trendów w ICT, w kraju i na świecie.

Agenda 18 edycji została podzielona aż na sześć ścieżek tematycznych. Uczestnicy konferencji mieli do wyboru bogaty program sesji merytorycznych, w tym: forum ekspertów, case study, forum TAC (Technical Assistance Center), forum innowacji, partnerów oraz architektur IT. Integrated Solutions, jako jeden z głównych partnerów konferencji zaprezentował swoje rozwiązania podczas 3 sesji merytorycznych.

Podczas swojego wystąpienia, Remigiusz Górecki z IS przedstawił kluczowe zalety narzędzia United Communication System Director, które pozwala zarządzać zarówno systemami, jak i wirtualizacją. Nowoczesne Data Center wymaga tego, aby jego zarządzanie było możliwie jak najbardziej zautomatyzowane. W te wymagania doskonale wpisuje się UCS Director, oprogramowanie do zarządzania i automatyzacji środowiska data center. Dzięki rozbudowanym funkcjom automatyzacji, UCS Director pozwala znacznie skrócić i uprościć proces tworzenia nowych zasobów, a nawet całych środowisk.

W kolejnym wystąpieniu Łukasz Dorosz i Marcin Traczyk zaprezentowali na czym polega hiperlokacja WiFi. Jest to sposób weryfikacji położenia użytkownika na podstawie lokalizacji urządzenia odbierającego sygnał WiFi. Kluczowym wyróżnikiem takiego sposobu lokacji jest jej precyzja. Położenie obiektu może być określone z dokładnością do 1m, co jest szczególnie przydatne w przypadku np. klientów robiących zakupy w centrum handlowym.