Wiele firm na rynku oferuje usługi business consulting dla konkretnych branż oraz realizowanych przez nie procesów biznesowych. Ale czy potrafią wdrożyć efekty swoich rekomendacji? Dowiedz się, jak znaleźć partnera w cyfrowej transformacji, który spełni oczekiwania i osiągnie ustalone cele biznesowe Twojej organizacji.

Znalezienie właściwego partnera to jedno z kluczowych zadań, przed którym staje organizacja, która zdecydowała się na rozpoczęcie cyfrowej transformacji. Przygotowaliśmy kilka rad, z którymi warto zapoznać się, aby proces selekcji integratora zakończył się sukcesem.

Partner, który przejmie odpowiedzialność

Warto przyjrzeć się ukończonym projektom integratora. Nieocenione są referencje czy udostępniane przez partnera case studies. Podpowiedzą, czy partner jest w stanie zarekomendować scenariusz, który spełnia założenia biznesowe firmy oraz realizuje jej cele. Dobry partner potrafi pokierować organizacją w taki sposób, aby uczestnicy transformacji mieli komfort w podejmowaniu decyzji.

Rozumie potrzeby Klientów, podchodzi do zagadnienia indywidualnie

Dobry partner to wnikliwy obserwator, który formułuje trafne wnioski. Na bazie doświadczenia wypracuje szyte na miarę scenariusze. Rozumie, że duże organizacje (utrzymujące rozbudowane struktury działów IT) najchętniej same wspierają rozwiązania wdrożone przez zewnętrznych dostawców. Zdaje sobie także sprawę, że mniejsze firmy często decydują się na całkowity outsourcing, koncentrując się na swoim podstawowym biznesie. Wie, że małe biznesy najczęściej delegują odpowiedzialność za wdrożenie oraz utrzymanie (i udostępnianie) rozwiązań informatycznych podmiotom zewnętrznym, które potrafią tymi procesami skutecznie zarządzić.

Jest w stanie zaoferować rozwiązanie w modelu SaaS

Coraz częściej stosuje się model usługowy w chmurze, czyli SaaS (Software as a Service). Obecnie niewielu partnerów może pochwalić się ofertą, która pozwoli dodatkowo uruchomić zaoferowane rozwiązanie informatyczne jako usługę SaaS. Jeśli partner deklaruje możliwość przejęcia za nie całkowitej odpowiedzialności, nie tylko na etapie wdrożenia, ale także utrzymania, rozmawiasz z właściwymi osobami.

Transfer wiedzy – partner, który wniesie realną wartość

Szukaj firmy, która ma doświadczenie w pracy z innymi organizacjami z Twojej branży lub (jeszcze lepiej) dodatkowo z innych obszarów. Pozwala to uwolnić się od powielania schematów i myślenia w niezmiennych kategoriach, które blokują Wasz rozwój.

Potrafi skłonić różne departamenty w organizacji do dialogu

Dzięki wymianie doświadczeń z zewnętrznym doradcą poszczególne departamenty
w organizacji zaczynają naprawdę ze sobą rozmawiać, a nie tylko realizować wdrożone wcześniej procedury. Szukaj partnera z opracowanymi rozwiązaniami. Integrated Solutions ma wypracowane metody współpracy i rozwiązuje wiele bolączek organizacji, np. odwiecznego problemu na styku Sprzedaż – Produkcja – Logistyka – Finanse.

Wniesie innowacje, zainspiruje

Potrzebujesz świeżego spojrzenia. Wiele firm, np. Integrated Solutions, oferuje warsztaty Discovery, które prowadzą do nowych spostrzeżeń oraz w efekcie wprowadzeniem
w firmie innowacji. „Burza mózgów” otwiera pola na dyskusję, przez co pomaga uwypuklić najbardziej palące problemy biznesowe w organizacji.

Zarekomenduje skuteczne rozwiązanie

Wykorzystaj wiedzę doświadczonego doradcy, który swoją wiedzę zbudował na bazie współpracy z podmiotami, które borykały się z podobnymi problemami. Dobry partner zaprezentuje skuteczne sposoby, a jeśli żaden z nich nie spełni Twoich oczekiwań, znajdzie nowe rozwiązania, często angażując dodatkowych specjalistów.

Choć wybór partnera nie jest prosty, ułatwi z pewnością kolejne kroki i da szansę na bardziej harmonijne przeprowadzenie zmian w organizacji.

Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia Integrated Solutions, napisz do nas!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn